AR JŪSŲ „MITYBOS ĮPROČIAI “ SLAPTA KENKIA JŪSŲ SVORIO METIMUI?
Kuris iš šių „Mitybos įpročių“ apibūdina jus? Sužinokite kodėl jūsų progresas sustojo ir ką dėl to daryti.
Reikia daug daugiau nei vien žinoti apie sveiką mitybą ir svorio metimo pagrindus. Jeigu jūs nematote rezultatų kuriuos norite pasiekti ar bent jau kuriuos norėjote pasiekti, nepaisant to, jog laikėtės rėžimo reguliariai, gali būti, jog „Mitybos įpročiai“ jus laiko vietoje.
Šie įpročiai nusako kaip jūs elgiatės ir kas jums atsitinka, vartojant tam tikrą maistą. Nekreipiant dėmesio į juos, šie veiksmai gali atskirti neįtikėtiną kūną nuo vidutinio.
Štai šeši „Mitybos įpročiai“ kuriuos turi žmonės ir su kuriais susidursite ir kaip su jais elgtis jūsų sporto kelyje.
1. PAPRASTASIS LENGVABŪDIS.
Ši asmenybė gyvena pagal moto „Dirbk sunkiai, žaisk sunkiau“
Kai pradeda sportuoti ir laikytis mitybos savaitės eigoje, įprastas lengvabūdis yra tiesus kai lekianti strėlė, jų darbo etika sporto klube tvirta ir jų švari mityba yra nuosekli, be jokių nuokrypių.
Tada ateina savaitgalis ar ypatingos šventės ir tai tampa lyg Supermenui buvo suduota su Kriptonitu ( mineralu kuris jį silpnina ). Lyg jie būtų užvertę knygą su jų Pirmadienio-Penktadienio tvarkaraščiu jie taip pat atsisveikina su savo mitybos įpročių palaikymu. Šio tipo žmonėms pasibuvimas su maistu ir gėrimais yra prioritetas numeris vienas, pasakyti „Ne“ yra neįmanoma, nes jie turi baimę praleisti kažką ypatingo, ir visada sako „Taip“ iš kaltės, prievolės ar socialinio ritualo (Visi taip daro ir man taip reikia).
Jau prie futbolo įėjimo vartų jie geria alų liberaliais kiekiais, valgo be galo daug vištos sparnelių, „hotdog‘u‘ ir ‚burger‘ių“. Jie negali atsakyti dvi už vienos kainą Margaritoms ar specialiems pasiūlymas laimingos valandos metu, ir visgi gyvenimu reikia džiaugtis, taip?
Sprendimo būdas: Atkreipkite dėmesį į savo aplinką ir paklauskite savęs „ Ar aš atsipalaidavau nuo tikrojo bado ar persivalgiau, prisigėriau, nes tai normalu visuomenėje ir tai man daro spaudimą?“
Renginiai į kuriuos norite nuvykti gali būti lygiai tokie patys smagūs be prisigėrimo ar kemšant nereikalingą maistą. Saikingumas yra svarbesnis už bet ką kitą šio tipo žmogui. Susitikite su draugais ir eikite į visus norimus renginius, bet limituokite savo išgėrinėjimus ir persivalgymus.
Tiesiog prisiminkite, kad sunkus rėžimas kurio laikotės visas penkias darbo dienas ir treniravimasis kaip spartos vyrai negali atstoti to, kad kitas 48 valandas kemšate bet ką ir neprisižiūrite, šis sportas reikalauja nuoseklumo ir tik kartais galima atsipalaiduoti ir saikingai, ypač šiam žmogaus tipui
2. NEPASOTINAMAS ĖDIKAS.
Šios asmenybės moto : „Aš matau maistą, aš jį ir valgau“
Kaip nusako ir pavadinimas, šio tipo žmonės turi nepasotinamą apetitą. Deja, bet tai rodo, jog Jis ar Ji turi mažą savikontrolę, atsižvelgiant į porcijų dydžius, kurios gali išvesti iš proto. Šio tipo žmonės gali treniruotis kaip žvėrys, bet toks sportavimas dažnai matomas kaip priežastis to, jog galėtų daugiau valgyti nesveiko maisto.
Sprendimo būdas: Nepasotinamam ėdikui reikia mokytis iš Okinawans‘u ir praktikuoti „hara hachi bu“ filosofiją, kuri maždaug verčiasi į , „Valgykite iki 80 procentų pasisotinimo“.
Praktikuokitės užsirašydami viską ką valgote į knygutę ar pildant viską telefono programėlėje (kurių šiais laikais yra labai daug), tai jums padės analizuoti ką ir kiek jūs suvalgote.
Praktikuokitės valgyti iš lėto ir tarp kiekvieno kąsnio padaryti pauzę, kad iš tikro mėgautumėtės maistu, jo skoniu. Kantrybė valgant yra labai reikšminga, kadangi mūsų smegenys iš karto nesuprantu ir „neužregistruoja“ to, jog skrandis jau pilnas, o tai gali labai lengvai nuvesti į persivalgymą.
3. PROFESIONALŪS GRAZER’IAI (ŽMONĖS KURIE NIEKADA NEVALGO, BET PASTOVIAI UŽKANDŽIAUJA)
Vietoj to, jog valgyti subalansuotas ir normalias porcijas ir rizikuoti suvalgyti šiek tiek daugiau nei jums reikia vienu prisėdimu, šio tipo žmonės tiesiog valgo mažomis porcijomis, bet visa dieną : saujelę riešutų čia, vieną ar kelis saldainius ten, ir kas gi gali atsispirti mamos keptiems naminiams sausainiams?
Šio tipo žmonės valgo iš nuobodulio, smalsumo, susinervinimo, arba dėl to, jog maistas lengvai pasiekiamas. Šio tipo žmonės nesiekia tobulo kūno, kadangi jie pastoviai susimauna ir susimauna dėl to, jog jie nesupranta, jog visos kalorijos susideda, nesvarbu kokios tai būtų porcijos ar kiekiai. Dažniausiai jie suvalgo žymiai daugiau nei tūrėtų ir net to nesupranta.
Jie nusivylę kai jie nemato rezultatų, nes visgi, jų porcijos dydis yra toks mažas! O jie net neatkreipia dėmesio, jog jie užkandžiauja 12 kartų per dieną.
Sprendimo būdas: Prioritetas numeris vienas šiam žmogaus tipui yra suprasti, jog visos kalorijos susideda nesvarbios porcijos ar kiekiai, viskas skaičiuojasi.
Tam, kad atsikratyti tokio elgesio, sekite savo suvartojamą maistą bent pora dienų, tam, kad suprastumėte bėdas kurias patiriate ir kad reikia keistis.
Dar keli patarimai kuriuos patartume praktikuoti: Valgykite mažiau užkandžių, pasirinkite didesnes ir sotesnes porcijas, dvigubai pasitikrinkite skaidulų suvartojimą, šis maistas lėtina virškinimą ir skatina sotumą! Skaidulų praturtintas maistas apima pilno grūdo maistą, vaisius ir daržoves.
Paklauskite savęs „Kodėl aš užkandžiauju? Ar tai vyksta, dėl to, kad aš nervuojuosi, jaučiu nerimą ar tiesiog iš nuobodulio?“ Na ir galų gale, apmąstykite savo hidratacijos būseną. Jei jūs negeriate pakankamai vandens, tai labai įtakoja tai, jog jūs jaučiatės alkani, o iš tikro jūs tiesiog dehidratuojate.
4. EMOCINIAI VALGYTOJAI.
Tūrėjote prastą dieną darbe? Mokykloje diena buvo tragiška? Kiti svarbūs dalykai verčia jus stresuoti? O gal ateinantys darbai ar įvykiai jus verčia nerimauti?
Nesvarbu koks atvejis, laikas valgyti. Na bent jau šio tipo žmonėms.
Stresiniai trikdžiai šio tipo žmonėms dažniausiai būna numalšinti maistu, dažniausiai tas maistas būna turintis daug transriebalų (greitas maistas) arba pilnas cukraus.
Kol šio tipo žmonės nuosekliai sportuoja, jų rezultatai neatsispindi ir nesutampa su tuo kaip stipriai jie sportuoja. Šio tipo žmonės yra vedami emocijos, jie prisigiria visiems, jog pasiekia minimalių rezultatų, tada viską meta dėl iškilusios bėdos ir vėliau kenčia nuo visuomenės spaudimo, o tada jie labai graužiasi ir kaltina save dėl to.
Sprendimo būdas: Didžiausias šio tipo žmonių ginklas yra sąmoningumas. Tik dėl to, jog vienoje vietoje gyvenimas atrodo išėjo iš vėžių, nereiškia, jog jūs turite leisti tam įtakoti kitus aspektus.
Prieš pradedant ryti viską iš eilės paklauskite savęs „Kodėl“ tris kartus prieš nuspręsdami tai daryti. Dažniausiai jūs suprasti, jog jūs nesate alkanas – tai nuobodulys ir jums reikia išlipti iš komforto zonos, iš stresinių situacijų, nes jūs pajusite tik trumpalaikį malonumą ir tas nieko neišspręs, o tik dar labiau jus nuvils, nes turėsite dar vieną problemą.
Keiskite savo mąstyseną apie maistą ir stresą. Jums yra labai svarbu siekti sveikesnės alternatyvos maistui jūsų streso numalšinimui. Šios alternatyvos galėtų būti ne tik maistas, bet išėjimas pasivaikščioti, gilius kvėpavimas, nuėjimas į treniruotę, skaitymas, ar tiesiog pašnekesys su draugu.
Dar viena priemonė užtikrinti, kad neturėtumėte užkandžių po ranka, tam, kad neturėtumėte bėdos su kuria susidurdavote anksčiau. Akys nemato – protas negeidžia!
5. 24/7 PIETŪS.
Septynias dienas per savaitę, šis žmogus pietauja skirtinguose restoranuose. Šiam žmogui stinga kulinarinių sugebėjimų. Dažniausiai šio tipo žmonės nėra suinteresuoti apskritai ir išmokti to.
Dažniausiai jie naudoja pasiteisinimą “per daug užimtas” kepti ir ruošti maistą. Taigi jie remiasi išsinešamu ir restoranų ruošiamu maistu.
Ei, mes visi norėtume mėgautis restoranų maistu kas kartą kai užsimanote, bet nuolat valgant tokį maistą yra pavojinga. Šis tipas negali kontroliuoti porcijų, kurias ruošia restoranas. Jie tiesiog negali žinoti kokį ir kiek aliejaus naudoja, kokie ir iš kur yra ingredientai naudojami jų maiste.
Žinoma, atrodo kaip lėkštė su vištienos krūtinėle ir ryžiais, bet turbūt vištiena buvo ruošta su nemenku kiekiu aliejaus ir ryžiai paruošti su sviestu ir kitais ingredientais kurie nenaudojami ruošiant namie. Taigi, kai buvo tikėtasi suvartoti apie 500-600 kalorijų, galiausiai gali išeiti į 1000 ar net daugiau.
Sprendimo būdas: Jūs neturite būti pats geriausias šefas ar gaminti pasaulinio lygio maistą, bet jūs tūrėtumėte mokėti paruošti keletą paprastų, greitai paruošiamų patiekalų, kurie padės darbo savaitės eigoje. Ieškokite šaldytų daržovių, kad jums reikėtų tik įmesti į virtą vandenį ir savo košes pagardinkit prieskoniais, nes maistas turi būti skanus! Virkite viską vienu metu, taip sutaupysite laiko.
Valgant namie, jūs tiksliai žinosite kiek ir ko suvartojate ir išvengsite macro elementų spėliojimo žaidimo.
Užimtiems piliečiams siūlome praktikuotis valgyti vienodą valgymą – valgyti 2-3 tuos pačius patiekalus per savaitę – tam, kad supaprastintumėte maisto planavimo ir ruošimo procesą. Štai kodėl dauguma sveikos mitybos ekspertų siūlo gamintis maistą vieną ar du kartus į savaitę, tam, jog išvengtumėte spėlionių ką, kaip ir kiek gaminti kas dieną.
Vienodo valgymo pavyzdys yra paprastas : Jūsų mityba turėtų sudaryti mėsa, kruopos ir daržovės. Jei metate svorį – valgykite daugiau daržovių (Jų galima vartoti daug, o kalorijų jose – nedaug, plius padeda geriau suvirškinti maistą, kadangi jose gausu skaidulų), jei auginate – valgykite daugiau kruopų.
6. „MULTITASKERIS“
Kol dirba, rašo, vairuoja ar žiūri serialą, šie žmonės nemąstydami kramsnoja, kadangi jų dėmesys nukreiptas kitur. Popkornų, saldumynų ir gero filmo pasižiūrėti kas nors?
„Multitaskeriai“ yra darbštūs sporto salėje, bet nemato rezultatų, nes jie linkę nepastebėti ką jie valgo. Jiems tiesiog trūksta subalansuotos mitybos.
Sprendimo būdas: Baikit „multitaskinti“. Rimtai. Kai kur „multitaskingas“ yra labai gerai, bet tik ne šioje veikloje. Be to vos apie 2% žmonių gali būti „multitaskeriais“, taigi jūs tikriausiai ne vienas iš jų.
Investuokite į kalendorių, kuris padės jums organizuoti jūsų tvarkarašti. Susitvarkykite taip, kad galėtumėte atsipalaidavę ramiai pavalgyti savo maistą , o ne valgyti paskubomis, visiškai neaišku ką, tarkim kalbant telefonu ar kol dirbate savo darbą ar sėdite internete. Iš tikro tiesiog prisėskite atskirai nuo visko prie stalo ir susikoncentruokite tik ties vienu dalyku kurį darote.
Vienu metu atliekant vieną veiklą neleidžia jums nukreipti dėmesio ir kramtyti „paslėptąsias kalorijas“ (kurių jūs visai neskaičiuojate). Be to, jūs galite tapti labiau produktyvūs ir efektyvesni atiduodant visą savo dėmesį vienam darbui kurį atliekate.
Taigi kai dabar jūs susipažinote su visais šešiais mitybos tipais, atsakykite mums: Kuris iš šių šešių tipų labiausiai kenkia ir sukelia didžiausiais problemas jūsų sporto kelionei? Ir ką jūs planuojate dėl to daryti? Rašykite mums ir mes garantuojame jog padėsime jums rasti išeitį ir duoti konkretų atsakymą ką daryti!